menu close menu

Edukacja

Rozwój edukacji w Polsce i świadome kształcenie młodych pokoleń od lat są głównym celem moich działań społecznych. Stworzenie szkoły podstawowej jest dla mnie naturalnym następnym krokiem w rozwoju edukacji w Polsce wykorzystującym doświadczenia i wiedzę zdobytą podczas prowadzenia przedszkola Koala. Moim planem i ambicją jest wykreowanie takiego środowiska kształcenia dzieci, które pozwoli na rozwój ich pasji oraz zapewnienie edukacji kształtującej otwartych na świat Polaków.

Szkoła…

Szkoła Wmurowanie ErekcyjneSzkoła Wmurowanie Erekcyjne6 października 2011 odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Międzynarodowej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Miasteczku Wilanów.

Realizatorką i autorką idei tej wyjątkowej szkoły jest Alicja Węgorzewska-Whiskerd, założycielka i prezes fundacji StartSmart .

Inspiracją do stworzenia szkoły była moja córka Amelia, której rozwój jest dla mnie priorytetem.

Dlatego nowopowstająca szkoła połączy potrzebę edukacji w standardach międzynarodowych z oczekiwaniami rodziców, pedagogów oraz uczniów, których opinie i potrzeby poznałam tworząc projekt.

Zamierzam stworzyć miejsce, z którym każdy może się utożsamić, które będzie kształtować postawy sprzyjające rozwojowi. Uczciwość, odpowiedzialność, kreatywność, kulturę osobistą, szacunek dla innych ludzi to wartości, w których mają dorastać uczniowie.

 

 

To będzie dwupiętrowy budynek dla ponad 200 uczniów. Przez pół dnia będzie służyć do obowiązkowej edukacji, a po południu zamieni się w szkołę muzyczną.

3000 metrów kwadratowych, sala gimnastyczno-koncertowa, pracownia plastyczna komputerowa, pracownia historyczno-geograficzna .

W szkole będzie profesjonalny gabinet  dla dzieci a także poradnia rodzinna, w której będą diagnozowane wszelkiego rodzaju problemy. Nikt nie będzie czekać miesiącami na diagnozę. Moja szkoła pomoże od razu. To będzie szkoła dwujęzyczna, w której będą obowiązywały trzy świadectwa: polskie, brytyjskie, świadectwo szkoły muzycznej

Szkoła powstanie według projektu przygotowanego przez pracownię projektową WM Atelier kierowaną przez architekta Wojciecha Musiała. WM Atelier zajmuje się głównie projektami kameralnych rezydencji. W szczególności są to duże domy jednorodzinne oraz nieduże budynki użyteczności publicznej wśród których są między innymi: budynek zarządu firmy Orlen, budynek biurowy dla firmy Cisowianka.

Szkoła to ważny etap w życiu każdego dziecka. Ma być nie tylko funkcjonalna, ale również pobudzać wyobraźnie. Przy projektowaniu szkoły przyświecały nam dwie główne idee: stworzyć ładny, prosty przyjazny budynek oraz poprzez architekturę budynku i wnętrze zadbać o twórczy rozwój uczniów. W efekcie szkoła jest bardzo przestronna, jasna i kolorowa. Zaprojektowana tak, aby mile spędzać w niej wiele godzin. – opowiada o procesie projektowania szkoły Wojtek Musiał.

Generalnym wykonawcą projektu jest FB Antczak

Projekt Szkoły Podstawowej i szkoły muzycznej w Wilanowie przy ul. Hlonda„Mury te kształtują młodych ludzi, dlatego naszą rolą jako generalnego wykonawcy jest to, by były dla młodych osób jak najbardziej przyjazne i komfortowe. 3-kondygnacyjny budynek zaprojektowany został specjalnie z myślą o najmłodszych i przystosowany także dla osób niepełnosprawnych. W związku z tym, że będzie to także szkoła muzyczna – na drugim piętrze zaprojektowano 3 pracownie muzyczne, a także wielofunkcyjną salę ze sceną, w której odbywać się będą koncerty. Znając Alicję Węgorzewską nie od dziś, mam pewność, że  dzięki wspólnej pracy włożonej w realizację tego obiektu powstanie tu na Wilanowie miejsce wyjątkowe i dla wyjątkowych młodych ludzi.” – o swoim zaangażowaniu w projekt mówi Marcin Antczak Vice Prezes FB Antczak