menu close menu

W Krainie Barona Cygańskiego – Roby Lakatos i Goście

Roby Lakatos powraca do Warszawy.

Po spektakularnym występie w grudniu 2015 w Filharmonii Narodowej, Roby Lakatos powraca do Warszawy. W otoczeniu wirtuozów i gwiazd zabierze Państwa do Krainy Barona Cygańskiego.

Artyści zapraszają w magiczną podróż do nostalgicznego świata węgierskiej puszty, poprzecinanej gorącą i namiętną muzyką cygańskich taborów oraz w świat muzyki klasycznej i filmowej. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z operetek Hrabina Mariza, Baron Cygański, Księżniczka Czardasza oraz znakomite utwory Piazzolli, Bocka czy Montiego.

 

Roby Lakatos, postać, która nie poddaje się jakimkolwiek kwalifikacjom: w tej samej chwili szalony cygański skrzypek, uduchowiony klezmer, i perfekcyjnie doskonały wirtuoz,a zaraz potem rasowy jazzman i kompozytor. Pochodzi z rodu legendarnego króla romskich skrzypków, Janosa Bihari ’ego. Jako 9-cio latek debiutował w roli prymisty w cygańskim zespole, by potem ukończyć z pierwszą lokatą budapeszteńskie Konserwatorium im. Beli Bartoka. Wielbił go Yehudi Menuhin. Lakatos występuje zarówno z formacją Klezmer Karma i śpiewaczką jidysz Myriam Fuks, jak i wielką Marthą Argerich czy klasycznymi Franz Liszt Chamber Orchestra albo Vieuxtemps Quartet. Znają go wszystkie najbardziej prestiżowe sale koncertowe na trzech kontynentach.

W proponowanym przez nas koncercie oprócz Robiego Lakatos’a wystąpi również światowej sławy śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska, znakomita skrzypaczka Anna Wandtke, akordeonista Klaudiusz Baran, znakomici artyści z Węgier: pianista Kálmán Cséki i cymbalista Jenő Lisztes oraz Elbląska Orkiestra Kameralna. Kierownictwo artystyczne koncertu: Sebastian Wypych, który zagra róznież na kontrabasie.

 

BIlety do kupienia na portalue-bilet: https://www.ebilet.pl/bilety.php?id=106545

 

Roby Lakatos i Goście (1)