menu close menu

Dyskografia

 

Kronprinz Friedrich

Kronprinz Friedrich new

 

Rok wydania: 2002

Wydawca: Rheinsberg Kammeroper Schloss Rheinsberg

Autorzy kompozycji: Siegfried Matthus. Libretto: Thomas Höft

Wykonawcy: Nina C. Amon [Friedrich]. Alicija de Rota [Katte]( Alicja Węgorzewska) . Lars Fosser [Friedrich Wilhelm I.]. Katarzyna Holysz [Sophie Dorothea]. Isa Katharina Gericke [Wilhelmine]. Cordula Berner [Dorothea]. Jens Musger [Pfarrer, Totengräber, Soldat]. Bernhard Leube [Richter, Soldat]. Jörg Brückner [Totengräber, Soldat]. Ralf Steinhagen [Totengräber, Soldat]. 14 Berliner Flötisten. Rolf Reuter [Dir]

 

Chopin Songs

Dyskografia

 

Rok wydania: 2010

Wydawca: Hungaroton Classics

Autorzy kompozycji: Frederic Chopin

Wykonawcy: Alicja Wegorzewska Whiskerd, Alex Szilasi

Spis utworów

 

Wiedźmin Soundtrack

Dyskografia

 

Rok wydania: 2001

Wydawca: Pomaton EMI

 

Autorzy kompozycji:

  • Wszystkie kompozycje i aranżacje: G. Ciechowski
  • Muzyka: Grzegorz Ciechowski (1-22)
  • Słowa: Grzegorz Ciechowski (4, 8, 11, 20, 22), Andrzej Sapkowski (13)

Wykonawcy:

Spis utworów
Recenzje

Najpiękniejsze Kolędy

Plyta2

 

Rok wydania: 2013

Wydawca: Fundacja StartSmart

Wykonawcy: Alicja Węgorzewska

Aranżacje: Bogdan Kierejsza

 

Praca nad płytą trwała kilka miesięcy. Nowoczesne aranżacje utworów napisał wybitnie uzdolniony skrzypek – Bogdan Kierejsza, który jest również kompozytorem. Bogate, orkiestrowe brzmienie kolęd współgra z polskimi motywami polonezów i kujawiaków. A całość nawiązuje nieco do aranży piosenek Dawida Fostera napisanych dla Andrei Boccellego.

Gdzie kupić
Spis utworów

 

I Colori Dell’ Amore

Wegorzewska Plyta

 

Rok wydania: 2014

Wydawca: Sony

Wykonawcy: Alicja Węgorzewska

Aranżacje: Tomasz Szymuś

Autorzy Utworów: Alicja Węgorzewska ( słowa ), Bogdan Kierejsza, Tomasz Betka, Anna Kornelia Aberg,J. Lindberg, Frederic Kempe.

Realizacja: Rafał Smoleń

Mastering: Bob Katz

Dystrybutor: Sony

Numer katalogowy:88843036752

 

„Brzmi świetnie! To konkurencja na poziomie Bocellego i Brightman.”(Bob Katz*)

*Bob Katz, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy za mastering i jeden z najbardziej uznanych specjalistów na świecie w tej dziedzinie (współpracował m.in. z Wyntonem Marsalisem, Whoopi Goldberg, Stevem Hackettem i Emmylou Harris).

Alicja Węgorzewska potrafi marzyć i spełniać swoje marzenia. Jako studentka Akademii Muzycznej w Warszawie płakała słuchając arii „Casta Diva” z opery „Norma” Belliniego w wykonaniu Marii Callas. Śpiewała partie Carmen, Hrabiny w „Damie pikowej” Czajkowskiego, Orfeusza w „Orfeuszu i Eurydyce” Glucka oraz Lukrecji w „Gwałcie na Lukrecji” Brittena. Występowała na prestiżowych scenach takich jak berliński Konzerthaus czy Concertgebouw w Amsterdamie. Śpiewała w koncertach galowych, ale jej dyskografia była skromna, zaledwie 3 płyty. Zadziwiła monodramem „Diva For Rent” opowiadając o tajnikach opery w przystępny sposób.

Wreszcie postanowiła zrealizować kolejne marzenie. Nagrać album, którym będzie mogła pochwalić się Davidowi Fosterowi, najlepszemu z producentów. Napisała włoskie teksty, bo to niezwykle śpiewny język, do kompozycji m.in. Bogdana Kierejszy i Tomasza Betki. Część piosenek napisała Anna Kornelia Aberg wraz z J. Lindbergiem a także Frederic Kempe , który komponuje dla szwedzkiej Divy Maleny Ernman, a jego utwory śpiewa także sama Anna Netrebko! Teksty opowiadają o życiu, rodzinie, miłości i ważnych osobach w życiu Pani Alicji. Dzięki jej interpretacjom, w niebanalnej, popowo-klasycznej produkcji i w ciekawych aranżacjach Tomka Szymusia oraz perfekcyjnie zrealizowanej muzyce, piosenki zapadają w pamięć i powodują, że nie można przestać ich nucić.

Album zrealizował Rafał Smoleń w studiu Sound & More. Masteringu dokonał legendarny Bob Katz, mistrz naturalnego i efektownego brzmienia. W nagraniu wzięło udział wielu znakomitych muzyków sesyjnych. „I colori dell’amore” to produkcja na najlepszym światowym poziomie!

Gdzie kupić
Spis utworów

 

Polskie Kolędy

okladna koledy new

 

Rok wydania: 2014

Wydawca: Villa Arte

Wykonawcy: Alicja Węgorzewska

Aranżacje: Bogdan Kierejsza

 

Praca nad płytą trwała kilka miesięcy. Nowoczesne aranżacje utworów napisał wybitnie uzdolniony skrzypek i kompozytor – Bogdan Kierejsza. Bogate, orkiestrowe brzmienie kolęd współgrają z polskimi motywami polonezów i kujawiaków.

– Kolędy były w moim domu od zawsze – mówi Alicja Węgorzewska. – Pamiętam, jak siadaliśmy przy stole wigilijnym z babcią, która pochodziła z Wilna i kolędowaliśmy. Dużo później odkryłam, że kolędy mogą być fascynującym materiałem muzycznym. Jakiś czas temu zostałam zaproszona do Polsatu na dużą galę świąteczną. Na potrzeby tamtego spotkania powstały piękne aranże kolęd, chwytające za serce. Są to kolędy, których każdy chciałby słuchać w domu. Nie są udziwnione, nie są przekształcone, tylko zachowują tę swoją prostotę, piękno i elegancję. Są orkiestrowe, mają niebanalne aranżacje, w stylu Andrei Bocellego i Davida Fostera. Czarują swoim charakterem. Posłuchajcie…

Na albumie znalazły się najpiękniejsze i najsłynniejsze polskie kolędy, m.in. „Lulajże Jezuniu”, „Cicha Noc”, „W żłobie leży”, „Wśród nocnej ciszy”, w pięknych, tradycyjnych, orkiestrowych aranżacjach.

 

Gdzie kupić
Spis utworów