menu close menu

Bitwa Na Głosy

Żródło  TVP

 

 Wiele tygodni trwały przygotowania do nowego, ekscytującego, muzycznego widowiska na żywo w TVP2 – „Bitwa na głosy”. Obecnie możemy obserwować rywalizację drużyn prowadzonych przez gwiazdy muzyczne.

Od 5 marca obserwujemy jak największe muzyczne osobowości próbują prowadzić do zwycięstwa nieodkryte jeszcze talenty wokalne ze swoich rodzinnych stron. Widzowie przeżywają wielkie emocje i oglądają zaciętą rywalizację pomiędzy największymi polskimi głosami i ich zespołami. „Bitwa na Głosy” to przede wszystkim zaskakujące i spektakularne wykonania polskich i światowych przebojów pod wodzą znamienitych gwiazd. Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna, którą spożytkują na szczytne cele w swojej miejscowości.

Show Dwójki to rozrywka na wysokim poziomie, z udziałem osobowości polskiej muzyki, która niesie pozytywne wartości. Gwiazdy nie walczą o nagrody i rozgłos dla siebie. Dzięki swojej popularności chcą pomagać wybitnym talentom i zrobić coś pożytecznego dla rodzinnego miasta, z którym są emocjonalnie związane. Co tydzień w trakcie programów live, cała Polska śpiewa! Program jest największą produkcją telewizyjnej TVP2 wiosennego sezonu, realizowaną wraz z firmą Mastiff Media Polska.

 

Osiem gwiazd wróciło do swoich rodzinnych miejscowości, by znaleźć ciekawe i utalentowane osoby, które stworzyły zespoły wokalne. Po skompletowaniu gwiazdorskich grup, cały czas trwa ciężka praca i kompleksowe przygotowania do profesjonalnych występów. Artyści wzięli sprawy w swoje ręce i opiekują się swoimi zespołami. Członkowie przechodzą intensywny kurs śpiewania. Mają niepowtarzalną okazję pracować ze sztabem specjalistów nad swoimi wokalnymi umiejętnościami, scenicznym wizerunkiem, poruszającą interpretacją oraz choreografią.

Źródło: Wikipedia

W widowisku Bitwa na głosy bierze udział osiem gwiazd polskiej muzyki. Udają się one do swoich rodzinnych miejscowości, aby na zorganizowanych tam castingach poszukać uzdolnionych wokalistów, którzy zasilili szeregi ich zespołów. Po skompletowaniu poszczególnych grup (liczących po 16 osób) ich członkowie przechodzą intensywny kurs śpiewania oraz wraz ze sztabem specjalistów pracowali nad swoimi wokalnymi umiejętnościami, scenicznym wizerunkiem czy choreografią. W programie co tydzień najsłabsza z grup odpada (wyjątkiem są 2 pierwsze odcinki, które służyły prezentacji zespołów, oraz finał i pierwszy półfinał). Zwycięzcy wskazują cel charytatywny, związany z ich rodzinną miejscowością, na który przeznaczone zostało 100 000 zł. Prowadzącym jest Hubert Urbański, z którym od 2 edycji program prowadzi Agnieszka Szulim. Za kulisami z zespołami rozmawia Piotr Kędzierski. W jury I edycji zasiedli: Grażyna Szapołowska, Wojciech Jagielski i Alicja Węgorzewska-Whiskerd – wygłaszali oni swoje opinie o wykonaniach, po czym telewidzowie głosowali na zespoły za pomocą SMS. W II edycji do jury dołączyli Zbigniew Zamachowski i Sonia Bohosiewicz, zastępując Szapołowską i Jagielskiego. W III edycji lożę zwiększono do czterech jurorów w składzie: Alicja Węgorzewska-Whiskerd, debiutujący w jury Katarzyna Zielińska i Tomasz „Titus” Pukacki oraz Wojciech Jagielski, który powrócił do programu.

I edycja

Oficjalna premiera spotu reklamującego Bitwę na Głosy, przedstawiającego liderów grup śpiewających utwór It’s my life Bon Jovi nastąpiła 25 stycznia 2010 podczas transmisji z rozdania Telekamer 2011. Następnie prowadzący zespoły zaśpiewali wówczas tę piosenkę na żywo.

Teledysk nosił nazwę „Gladiatorzy„.

 

Uczestnicy I edycji

 

Miejsce Numer Imię i nazwisko Miasto

1. 2 Piotr Kupicha Katowice
2. 4 Urszula Dudziak Zielona Góra
3. 7 Halina Młynkowa Cieszyn
4. 8 Maciej Miecznikowski Gdynia
5. 5 Paweł Golec i Łukasz Golec Milówka
6. 1 Natasza Urbańska Warszawa
7. 3 Michał Wiśniewski Łódź
8. 6 Krzysztof Cugowski Lublin

II edycja

6 lutego o 20:35 na antenie TVP2 miała miejsce premiera teledysku promującego 2 edycję pod tytułem „Giganci”

Mezo odpoczywający przy Ratuszu w Poznaniu, Natalia Kukulska rzucająca książką, która spada z wysokości na zaskoczonych przechodniów, Janusz Panasewicz w jeziorze, Ryszard Rynkowski trzymający katedrę św. Mikołaja w Elblągu, Monika Kuszyńska zaglądająca w okna budynków, czy Paulina Przybysz, przeskakująca przez most na Wiśle – to tylko niektóre z sytuacji pojawiających się w teledysku drugiej edycji „Bitwy na głosy”.

Wideoklip powstał z udziałem wszystkich gwiazd: Natalii Kukulskiej, Edyty Górniak, Moniki Kuszyńskiej, sióstr Natalii i Pauliny Przybysz, Janusza Panasewicza, Ryszarda Rynkowskiego, Kamila Bednarka oraz Jacka Mejera, czyli Meza. Każdy z artystów został powiększony do ogromnych rozmiarów i stał się gigantem, który przechadza się po swoim mieście.

 

 

 Miejsce Numer Imię i nazwisko Miasto

1. 8 Kamil Bednarek Brzeg

2. 5 Ryszard Rynkowski Elbląg

3. 1 Mezo Poznań

4. 3 Janusz Panasewicz Olecko

5. 6 Monika Kuszyńska Łódź

6. 4 Edyta Górniak Opole

7. 7 Natalia Kukulska Warszawa

8. 2 Paulina Przybysz i Natalia Przybysz Warszawa

 

III edycja

6 lipca 2012 oficjalnie potwierdzono że TVP2 wyemituje 3 edycje show w ramówce jesiennej.

 

Teledysk nosi nazwę „Herosi” i powstał dzięki wszystkim gwiazdom występującym w tej edycji.

Tym razem tematyką są bohaterowie. Najpierw ukazana jest Beata Kozidrak, później Robert Gawliński, kolejno Andrzej Piaseczny oraz miasto nad którym leci helikopter. Pierwsze słowa śpiewa Robert Gawliński przy okazji pokazując swoją moc:elektrokinezę z dłoni. Następnie Liberktóry jest snajperem, Jula jako superhero, Tomson i Baron, kolejno Ewa Farna, która lewituje, Piotr Rubik jako zaginiony pilot, Andrzej Piaseczny śpiewa, oraz kolejno zostaje pokazana Beata Kozidrak i Robert Gawliński. Następnie Tomson i Baron przelatują z budynku na budynek i zaczynają śpiewać refren. Liber, który kopnięciem rozwala asfalt, nadchodzi tornado-Jula i pokazuje moc powietrza. Na końcu wszyscy się schodzą i śpiewają koniec razem.

Dnia 22 sierpnia 2012 roku na konferencji prasowej TVP odbyła się premiera teledysku.

 

 

 

Miejsce Numer Imię i nazwisko Miasto

1. 1 Andrzej Piaseczny Kielce

2. 4 Ewa Farna Sosnowiec

3. 6 Liber Oborniki

4. 3 Piotr Rubik Warszawa

5. 8 Jula Łomża

6. 2 Tomson i Baron z Afromental Olsztyn

7. 5 Beata Kozidrak Lublin

8. 7 Robert Gawliński Warszawa